KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 17422021
nr 1742 2021
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Torrnålsgravyr, Signerad, numrerad 82/150, "Den oskuldsfulla jungfrun" ur Le Decamerone. Färglitografi, bildmått: 18x13 cm, yttermått inklusive ram: 46x33 cm
Salvador DalÃ, spansk målare född 1904, död 1989.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 24 november 2025
kl 19:12:15
24/11 19:07:16
Salvador DalÃ
nr 1742 2021
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
| Utrop: | 4.000 kr |
| Såld: | 3.000 kr |
måndag 24 november 2025 |
| 24/11 19:07:16 | 1 | Vinnande bud |